Przejdź do treści

Instytut Venus Thalgo Venus - Strona główna Podopharm Elle Bache Paris Purles

Dla kobiet w ciąży

Z myślą o kobietach w ciąży opracowaliśmy specjalny program ,który pomoże komfortowo przejść przez okres ciąży i pozwoli i szybko powrócić do dobrej formy zaraz po urodzeniu dziecka. zabiegi kosmetyczne ujędrnią i ochronią skórę przed rozstępami,delikatne masaże ją wzmocnią(koniecznie po konsultacji lekarskiej),a ćwiczenia relaksacyjne wyciszą emocje.

 W trakcie ciąży ciało kobiece podlega bardzo wielu zmianom i wymaga szczególnej troski oraz pielęgnacji. Już od pierwszych dni zmienia się gospodarka hormonalna organizmu,poddana staje się mniej wytrzymała i elastyczna..Wskutek wzmożonej produkcji estrogenów zwiększyć się może produkcja łoju,pojawić się mogą zaskórniki i wypryski lub odwrotnie-skóra twarzy może stać się przesuszona i wrażliwa. Wystąpić na niej mogą plamy,a kolor ulec zmianie. Jednym z najczęściej spotykanych problemów trapiących kobiety w ciąży są także rozstępy-albo też widmo ich pojawienia .Powstają one jako rezultat raptownego, znacznego przyrostu masy ciała i rozciągnięcia skóry, w której pękają włókna białka strukturalnego – kolagenu, tworząc nieestetyczne blizny. Przyczyną powstawania rozstępów jest również pośrednio wzrost we krwi poziomu kortyzolu – hormonu wydzielanego przez nadnercza,którego ilość wzrasta w okresie m. in. ciąży, który powoduje zmniejszenie elastyczności wspomnianych włókien kolagenowych. Kolejną dolegliwością ,która często doskwiera kobietom ciężarnym to zaburzenia krążenia i związane z nimi bezpośrednio obrzęki i opuchlizny- np. nóg. Na skutek wzrostu poziomu estrogenu we krwi, a także jako rezultat zaburzeń krążenia krwi i pracy układu limfatycznego w trakcie trwania ciąży zwiększa się również zagrożenie pojawienia się cellulitu.

Nie wszystkie zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne w okresie ciąży są dozwolone!

Pielęgnację mającą na celu doraźną walkę lub też zapobieganie problemom można rozpocząć dopiero od 4-go miesiąca ciąży(za zgodą lekarza prowadzącego).W naszym Instytucie odpowiednie zabiegi ,preparaty i kosmetyki są dobierane według potrzeb indywidualnych przez specjalistę.

W OKRESIE CIĄŻY NIE NALEŻY:

  • przeprowadzać zabiegów z wykorzystywaniem preparatów zawierających substancje silnie aktywne np. kwasy alfa-hydrosylowe( glikolowy, mlekowy,jabłkowy,cytrynowy i winowy) w wysokich stężeniach
  • przeprowadzanie zabiegów w trakcie których używane są urządzenia wykorzystujące impulsy prądu elektrycznego(jonofereza,galwanizacja), ultradźwięków,lub np. laser,
  • nie należy zamykać naczynek krwionośnych,liftingów, głębokiego złuszczania oraz niektórych preparatów kosmetycznych.

Body Detox - zabieg oczyszcza organizm,nie obciążając wątroby. Można stosować 2 razy w roku-na wiosnę dla rewitalizacji, jesienią- dla oczyszczenia wątroby.