Przejdź do treści

Instytut Venus Thalgo Venus - Strona główna Podopharm Elle Bache Paris Purles

LECZENIE TRĄDZIKA POSPOLITEGO I RÓŻOWATEGO

                                    LECZENIE TRĄDZIKU   POSPOLITEGO   I  RÓŻOWATEGO


 

            Gruczoł łojowy to miejsce w którym tworzą się zmiany. Jego najbardziej powierzchowna część w postaci ujścia gruczołu łojowego charakteryzuje się występowaniem rogowacenia, wykazującym podobieństwo do otaczającego naskórka. W dolnej części ujścia gruczołu łojowego, jest to miejsce tworzenia zaskórników, będącego wynikiem zwiększonej proliferacji bakterii oraz gromadzenia się złuszczonych keranocytów mieszkowych wymieszanych z łojem (serum).  Gruczoł łojowy jest miejscem rozwoju bakterii. 
        Nadczynne gruczoły łojowe są jednym z czynników rozwoju trądzika. U osób z trądzikiem gruczoły łojowe są znacznie większe niż u osób bez zmian trądzikowych. 
 Zmniejszenie rozmiarów gruczołów łojowych wiąże się ze zmniejszonym nasileniem zmian trądzikowych. Jakakolwiek terapia przeciwtrądzikowa wymaga działania na gruczoły łojowe. 


                 Zabiegi z wykorzystaniem E- Light IPL + RF usuwają objawy trądzika 
- Pozwalają pokonać objawy trądzika. Światło IPL podgrzewa gruczoł łojowy niszcząc bakterie Propionibacterium Acnes oraz hamując ich rozwój.
- Zmniejsza wydzielanie gruczołów łojowych, obniżając poziom sebum na skórze.
- Bardzo ładnie zmniejasza zaczerwienia potrądzikowe i wszelkiego rodzaju zaczerwienienia, wyrównując koloryt cery, delikatnie rozjaśniając ją i kojąc.
- Przeznaczony do wszystkich obszarów ciała.
- Jest efektywną, bezbolesną i delikatną metodą do skutecznych działań 

               Bardzo skuteczne leczenie trądziku nawet ze zmianami ropnymi.

 

               TRĄDZIK RÓŻOWATY

  Trądzik różowaty jest przewlekłą, zapalną chorobą skóry twarzy. Występuje najczęściej na środkowej części twarzy, na której pojawia się rumień i rozszerzone naczynia krwionośne. Nieleczony  może  przybrać postać bolesnych grudek i krost.

Czynniki waunkujące:

- promieniowanie UV

- stres

-wysiłek fizyczny

-sauna

- alkohol

- wysoka temperatura

- niewłaściwie prowadzona pielęgnacja

- uwarunkowania genetyczne

- gorące potrawy, ostre przyprawy

 

      Leczenie polega na serii naświetlań laserem E-Lightem obszarów objętych zmianami. Seria to ok 4-5 zabiegów. Po zabiegu może wystąpić niewielkie zaczerwienienie i obrzęk, który po kilku godz/ dniach ustępuje.

   U klientów z trądzikiem różowatym przeciwwskazanym są zabiegi złuszczające z uzyciem kwasów ,powodują one przekrwienie skóry , co nasila i utrwala rumień. Skóra trądzikowa wymaga szczególej pielęgnacji preaparatami bez alkoholu, bez konserwantów i substancji zapachowych czy barwników. Należy unikać ostrych przypraw, gorących napojów(herbaty, kawy) czy alkoholu, które zaostrzają przebieg choroby.