Przejdź do treści

Instytut Venus Thalgo Venus - Strona główna Podopharm Elle Bache Paris Purles

ELEKTROLIZA ZBĘDNEGO OWŁOSIENIA

          Elektroliza/ epilacja igłowa  to niezawodny sposób na pozbycie się  zbędnego owłosienia. Jest skuteczna w stosunku tylko do włosów w fazie wzrostu. Odrastające włosy znajdująsie najczęściej w fazie przejściowej lub spoczynkowej, dlatego też należy powtórzyć zabieg.

      Metoda Blend( kombinacja elektrolizy i termolizy) -zastosowanie równoczesne prądu gawznicznego oraz prądów o wysokiej częstotliwości i niskim natężeniu powoduje chemiczne i termiczne uszkodzenie mieszka włosowego. Działanie synergistyczne elektrolizy i termolizy jest skuteczniejsze imniej bolesne niż te same metody stosowane oddzielnie. 

     Elektrolizę można przeprowadzić o każdej porze roku, nie ma znaczenia czy owłosienie ma podłoże genetyczne czy hormonalne. Jest to najbardziej srawdzona metoda trwałego usuwania owłosienia.

    Podczas zabiegu wprowadza się igłę do mieszka włosowego aż do brodawki włosa lub do dna mieszka włosowego.W czasie tego procesu do brodawki dostarczany jest na kilka sekund prąd. Po zabiegu igłę delikatnie wyjmuje się z mieszka włosowego, a następnie za pomocą pęsety łatwo i bezboleśnie wyjmuje włos.

   Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk skóry w postaci zaczerwienienia czy grudek, po kilku dniach obrzęk ustępuje.