Przejdź do treści

Instytut Venus Thalgo Venus - Strona główna Podopharm Elle Bache Paris Purles

NOWOŚCIĄ W NASZYM GABINECIE JEST LASER Z CERTYFIKATEM MEDYCZNYM E-LIGHT +RF+YAG

Dzięki zaawansowanej technologii wykonujemy zabiegi lecznicze, takie jak skuteczne leczenie tradzika różowatego, pospolitego,skuteczne i bezpieczne usuwanie owłosienia na całym ciele, usuwanie zmian barwnikowych na dłoniach, fotoodmładzanie, lifting biustu, spłycenie blizn potrądzikowych, likwidacja rumienia oraz usuwanie tatułaży. Działanie fal radiowych intensyfikuje i uzupełnia działanie IPL. Efektem współdziałania IPL i fal radiowych jest głębsza penetracja w warstwy skóry właściwej. Praca e-lightem to szybszy efekt końcowy, co przekłada się na mniejszą ilość zabiegów, dużą rozpiętość możliwych zastosowań i satysfakcję klientów

Zapraszam do zapoznania się z ofertą.

 

USUWANIE ZMIAN NACZYNIOWYCH 

Widoczne naczynia krwionośne to tak zwane Teleangiektazje, które najczęściej pojawiają się na twarzy i nogach. Rozszerzone naczynia krwionośne których średnica waha się od 0,1 do 1,0 mm są to linijne naczynia czerwone lub niebieskie.
Przyczyny powstania teleangiektazji to uwarunkowania genetyczne, wrażliwość skóry, alkohol, estrogeny, kortykosteroidy, przewlekłe utrzymujące się uszkodzenia skóry.
Laser powoduje likwidacje rozszerzonych naczyń krwionośnych oraz likwidacje rumienia. Można to uzyskać w wyniku nakładania impulsów o mniejszej gęstości i dłuższym czasie trwania (6-20ms).
System IPL
Emituje niespójne, polichromatyczne światło o długości od 420 do 1400nm zdolne do docierania do naczyń krwionośnych na różnych głębokościach. Daje to skuteczność w leczeniu różnych zmian naczyniowych jak:
 -teleangiektazje, powierzchowne naczynia krwionośne, rumień.  Zabieg polega na tym że energia świetlna pochłaniana przez czerwony barwnik (hemoglobinę), a krew ścina się i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Powodując jego koagulację. Natomiast prąd RF w połączeniu z IPL selektywnie dogrzewa naczynie, zamykając je. 
Obszar skóry poddany leczeniu jest bardzo delikatny i wymaga łagodnego postępowania pielęgnacyjnego. Po za biegu może pojawić się zaczerwienienie.
Zalecenia ogólne
Unikaj przyjmowania aspiryny i ibuprofenu przez 7 dni, przed zabiegiem laserowym oraz dwa dni po.
Unikaj urazów drapanie, pocieranie, skubanie powierzchni skóry poddanej zabiegowi.
Po kąpieli należy delikatnie osuszyć skórę bez pocierania.
Stosować kremy z filtrami SPF 15

USUWANIE TRĄDZIKA POSPOLITEGO 

Gruczoł łojowy to miejsce w którym tworzą się zmiany. Jego najbardziej powierzchowna część w postaci ujścia gruczołu łojowego charakteryzuje się występowaniem rogowacenia, wykazującym podobieństwo do otaczającego naskórka. W dolnej części ujścia gruczołu łojowego, jest to miejsce tworzenia zaskórników, będącego wynikiem zwiększonej proliferacji bakterii oraz gromadzenia się złuszczonych keranocytów mieszkowych wymieszanych z łojem (serum).  
Gruczoł łojowy jest miejscem rozwoju bakterii.
Nadczynne gruczoły łojowe są jednym z czynników rozwoju trądzika. U osób z trądzikiem gruczoły łojowe są znacznie większe niż u osób bez zmian trądzikowych.
Zmniejszenie rozmiarów gruczołów łojowych wiąże się ze zmniejszonym nasileniem zmian trądzikowych. Jaka kolwiek terapia przeciwtrądzikowa wymaga działania na gruczoły łojowe.
Zabiegi z wykorzystaniem eLight IPL + RF usuwają objawy trądzika
- Pozwalają pokonać objawy trądzika. Światło IPL podgrzewa gruczoł łojowy niszcząc bakterie Propionibacterium Acnes oraz hamując ich rozwój.
- Zmniejsza wydzielanie gruczołów łojowych, obniżając poziom sebum na skórze.
- Bardzo ładnie zmniejasza zaczerwienia potrądzikowe i wszelkiego rodzaju zaczerwienienia, wyrównując koloryt cery, delikatnie rozjaśniając ją i kojąc.
- Przeznaczony do wszystkich obszarów ciała.
- Jest efektywną, bezbolesną i delikatną metodą do skutecznych działań
 

LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIA 

Metoda długo terminowego zmniejszania owłosienia.
 

Mamy różne rodzaje włosa
Dzielimy go pod względem grubości. Mamy cienkie jasne meszkowate włosy, średniej grubości oraz gęste grube ciemne włosy trudne do usunięcia.
Najlepszy pacjent do zabiegu to osoba z owłosieniem grubym i ciemnym o jasnym fototypie skóry, bez zaburzeń endokrynnych. Terapia jest bardziej skuteczna jeśli zabarwione łodygi znajdują się w obrębie mieszków włosowych. Dla tego zaleca się pacjentom unikanie depilacji woskowej odpowiednio długim okresie przed wykonaniem zabiegu laserowego.
Przed laserem można wybielać skórę, golić lub stosować chemiczne depilatory.
U pacjentów z jasną karnacją można stosować fale o mniejszej długości
U pacjentów z ciemną karnacją – fale o większej długości.
Opalona skóra jest przeciwwskazaniem do zabiegu trzeba poczekać aż opalenizna zejdzie.
 

LASEROWA DEPILACJA

  Laser emituje łagodną wiązkę promieni , przenikającą przez skórę do mieszka włosowego niszcząc cebulkę włosa.  Energia świetlna absorbowana jest przez określone chromofory (melaninę, hemoglobinę) we włosach. A następnie zamieniana na ciepło zgodnie z zasadą fototermolizy selektywnej. Energia świetlna zamieniana na energię cieplną powoduje niszczenie komórek macierzystych odpowiadających za wzrost włosa. Dokonując zniszczenia cebulki włosowej. Wiązka lasera przenika do mieszka włosowego jednak nie wszystkie włosy rosną równocześnie. 
Włos dzieli się na trzy fazy wzrostu:
ANAGEN – włosy w fazie wzrostu, to one reagują na światło lasera, pozwalając na całkowite zniszczenie cebulki włosa.
KATAGEN I TELOGEN – to włosy w fazie uśpienia, która ma różny okres trwania (3-8 tygodni). Po tym okresie zaczyna się aktywny okres wzrostu włosa.
Dla tego też zabiegi muszą być powtarzane 3-4 razy w odstępie od 4-9 tygodni.
Liczba zabiegów to sprawa bardzo indywidualna – zależy od okolicy, typu skóry i ilości włosów.
Przy pierwszym zabiegu usuwa się od 40-60% włosów. Po Seri zabiegów ok. 92% włosów ( przy ciemnych włosach).
Laser nie działa na włosy bardzo jasne i meszkowate.

FOTOODMŁADZANIE

Z biegiem lat nasza skóra traci elastyczność i napięcie. Zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny które są podporą naszej skóry, sprawiając że skóra jest napięta, elastyczna i jędrna. Następuje również zmniejszenie produkcji kwasu hialuronowego odpowiadającego za nawilżenie, owal i pojędrnienie.
Dzięki zabiegom fotoodmładzania możemy opóźnić procesy starzenia, zatrzymać proces pojawiania się zmarszczek, zmniejszyć już istniejące oraz rozjaśnić naszą skórę wybielając przebarwienia, nadając efekt rozświetlenia i promienności naszej cery.
Zabieg fotoodmładzania
Polega na wykorzystaniu impulsowego światła IPL, które wnika w skórę, powodując podgrzanie tkanek i stymulując po produkcji kolagen i elastynę, których brak powoduje powstawanie zmarszczek. Dzięki temu zabiegowi skóra nabierze elastyczności, stanie się gładsza i jędrniejsza a naszej skórze ubędzie lat. Fotoodmładzanie to regenerowanie skóry za pomocą impulsów światła. Podczas jednego zabiegu usuwa się drobne zmarszczki, przebarwienia posłoneczne, piegi, rozszerzone naczynka, rumień twarzy, rozszerzone pory oraz inne fotouszkodzenia skóry.
Efekty zabiegu fotoodmładzania
Po seri zabiegów możemy uzyskać następujące efekty:
- usuwa rumień, wypieki, poszerzone naczyńka i naczyniowe zmiany chorobowe miedzy innymi TRĄDZIK RÓŻOWATY z którym ma problem wiele kobiet, mających cerę wrażliwą.
- usuwa piegi oraz inne zaburzenia pigmentacji skóry spowodowane fotostarzeniem się skóry.
- wygładza skórę, usuwa zmarszczki.

Zabieg ten jest polecany w okresie zimowym kiedy skóra nie jest narażona na działanie promieni słonecznych. Przy stosowaniu zabiegów laserowych zawsze należy stosować kremy z filtrem SPF 15.


 FALE RADIOWE RF

RF to urządzenie dwudolarowe kontrolujące głębokość i pozycje wysyłanych impulsów fal radiowych w głąb skóry. RF powoduje wibracje jonów które wytwarzają ciepło, zamieniając energie elektryczną na energie cieplną, w głębi skóry właściwej. Po podgrzaniu skóry 45 – 52 stopni, energia ta stymuluje włókna kolagenowe w skórze właściwej, co powoduje ich rekonstrukcje i odnowienie. Dzięki temu skóra staje się bardziej młodsza i bardziej elastyczna.
RF dochodzi w konkretną warstwę skóry.
Skóra właściwa – lifting+ zagęszczenie
Tkanka tłuszczowa – lifting+ wyszczuplenie

DZIAŁANIE
Lifting
 Następuje chwilowe podgrzanie i rozciągnięcie włókien kolagenowych, dające efekt skrócenia ich, w połączeniu z natychmiastowym chłodzeniem i wykonaniu ruchów podciągających skórę, uzyskujemy natychmiastowy efekt podniesienia i zagęszczenia skóry.
Modelowanie
Dostarczając ciepło do wybranej partii ciała oddziałujemy na komórkę tłuszczową podgrzewając zawarty w niej tłuszcz, prowadząc do jego rozkładu i usunięcia z organizmu. RF opróżnia i zmniejsza komórki tłuszczowe. Oddziałując równocześnie na włókna kolagenowe, odmładzając je. Dając efekt zmniejszenia obwodu ciała i nierówności celu litowych.

1. Natychmiastowy rezultat: Kolagen się kurczy, a obwisła skóra podniesie. Znikną małe zmarszczki a głębokie staną się bardziej łagodne po jednym zabiegu.
2. Długotrwały efekt: stymulacja i odnawianie włókien kolagenowych. Po 2-6 miesiącach i odbyciu pełnej Seri zabiegów, skóra będzie odmłodzona i jędrniejsza.

 

 Wykonujemy również usuwanie tatuaży.